لاغري آريا
لاغري و كاهش وزن جهت حل مشكل چاقي

۸ مهرماه؛ روز بزرگداشت مولوي _ هشتم مهرماه در تقويم رسمي كشور به عنوان روز بزرگداشت جلال‌الدين محمد بلخي معروف به مولوي و مولانا و رومي از مشهورترين شاعران ايراني‌تبار پارسي‌گوي ثبت شده است. به همين مناسبت برنامه اين هفته راديو بدن را به همين موضوع اختصاص داديم. همراه من عليرضا آزاد باشيد تا بيشتر اين موضوع را دنبال كنيم….

مولانا در بلخ در افغانستان كنوني متولد شده و در قونيه، تركيه فعلي دار فاني را وداع گفته است. اين شهرهاي تاريخي ، هشتصد سال پيش هردو جزو قلمرو كشور پهناور ايران بوده اند.
مولوي در سفر زيارتي كه پدرش از بلخ عازم آن شد پدرش را همراهي نمود، در اين سفر در شهر نيشابور همراه پدرش به ديدار شيخ فريدالدين عطار نيشابوري، عارف و شاعر رفت. در اين سفر حج علاوه بر نيشابور در بغداد نيز مدتي اقامت كردند و ظاهرا به خاطر فتنه تاتار از بازگشت به وطن منصرف گرديده و پس از مدتي به دعوت علاء الدين كيقباد در شهر قونيه ساكن شد…

راديو بدن ۹۲

توليد و پخش در راديو بدن

منبع مديريت استراتژيك بدن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۲۱:۱۲ ] [ آريا ] [ نظرات (0) ]

اختلالات خوردن _ نمي‌توان انكار كرد كه همه ما در طول زندگي گاهي به وزن و اندام مان توجه مي‌كنيم، براي سلامت آن برنامه ريزي حتي گاهي رژيم مي‌گيريم و صد البته گاهي پرخوري كرده‌ايم. اما براي مبتلايان به اختلالات خوردن اين همه ماجرا نيست و مساله براي آن‌ها وخيم‌تر از يك رژيم يا پرخوري معمولي است.
خوردن، زندگي روزمره فرد و حتي سلامت او را با خطرات جدي همراه مي‌كند و لازم است فرد حتما به روان‌درماني بپردازد. در اين اختلال، غذا به صورت استفاده مفرط، محدود شدن و يا درست مصرف نكردنش، موضوع اصلي به شمار مي‌آيد

مسائل مرتبط با غذا خوردن، طيف وسيعي از رفتارها مانند پرخوري و يا كم غذايي را در بر مي گيرد، كه ممكن است معيار تشخيصي، براياختلال در غذا خوردن را نيز نداشته باشد! اختلال خوردن قابل تشخيص، زماني رخ مي دهد كه رابطه فردي با غذا خوردن از كنترل وي خارج شود.

بعنوان نمونه، فردي كه دچار بي اشتهايي عصبي است، در صورتي كه درمان نشود، محدوديت شديد غذايي، بتواند منجر به كاهش وزن زياد، مشكلات مربوط به سلامتي، و حتي مرگ وي مي شود. اساسا، مسائل مربوط به خوردن، به اين دليل رخ مي دهند كه افراد با غذا و با بدن خود مشكل پيدا مي كنند. كه مي تواند در نتيجه ورزش شديد و پرخوري و يا كم غذا خوردن باشد. طبق آخرين طبقه بندي اختلالات رواني خوردن، به انواع زير تقسيم مي‌شود:

ادامه مطلب در سايت منبع...

منبع مديريت استراتژيك بدن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اختلالات خوردن،
موضوع:
[ ۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۱:۴۸ ] [ آريا ] [ نظرات (0) ]

برنامه ريزي براي نيمسال دوم _ وقت شما بخير باشه، شما برنامه راديو بدن رو گوش مي كنيد از شبكه راديوي اينترنتي؛ و ما ميخوايم در اين برنامه راجع به برنامه ريزي در نيمسال دوم صحبت كنيم. من عليرضا آزاد، موسس سايت مديريت استراتژيك بدن هستم، و همراه شما تا پايان اين برنامه جذاب و دلنشين… بنظرم با توجه به حال و هواي فوتبالي كه بخاطر مسابقه دربي پايتخت، بر شرايط اين روزهاي جامعه حاكم شده، خوبه كه با يه مثال فوتبالي بحث رو ادامه بديم…

در واقع پيگيري، اهداف يكساله كه در ابتداي سال تعيين شده، مثل يه مسابقه فوتباله، كه نيمه اول تموم شده و نيمه دوم شروع شده، حتما هيجان بالاتر نسبت به قسمت هست. و آنچه كه امروز در موردش صحبت مي كنيم در مورد يك نقشه كلي هست در مورد اتفاقاتي كه در نيمه دوم سال ميافته…

راديو بدن ۹۱

توليد و پخش در راديو بدن

منبع مديريت استراتژيك بدن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: برنامه ريزي، نيمسال دوم،
موضوع:
[ ۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۲:۳۳ ] [ آريا ] [ نظرات (0) ]

گيج شدن در رژيم لاغري _ خيلي خوب است كه از تاثيرات مواد غذايي بر روي بدن خود آگاهي داشته باشيم. اما اگر اين اطلاعات بيش از اندازه و از طريق منابع گوناگون باشد، نوعي گيج شدن را در ما به وجود خواهد آورد.
به عنوان مثال زياد مي شنويد كه گفته مي شود مصرف كربوهيدرات ها را كنار بگذاريد، يا از خوردن چربي دست بكشيد. حتي اينكه گفته مي شود، نمك كمتري هم مصرف كنيد، به معناي حذف كامل آن نيست.
به عنوان مثال، برخي از افراد زماني كه از ميزان چربي موجود در آجيل ها باخبر مي شوند، از خوردن آنها دست مي كشند. در صورتي كه اين نوع چربي غير اشباع شده اگر به ميزان كافي مورد مصرف قرار گيرد، مفيد هم است.

گيج شدن در رژيم لاغري

موارد مشابه ديگري هم، مانند عدم مصرف ميوه به دليل وجود قند موجود در آن نيز بسيار شنيده مي شود. اما بايد دانست كه خوردن يكسيب مي تواند خيلي متفاوت تر از يك آبنبات باشد.
مصرف ميوه، سبزيجات و غلات در كنار ميزان متوسط و به اندازه گوشت، ماهي و لبنيات، هنوز هم بهترين روش خوردن غذا به حساب مي آيد؛ و البته كه خوردن يك بستني در هنگام صبح گزينه مناسبي به حساب نمي آيد.

بنابراين بهترين راهكار براي جلوگيري از گيج شدن در رژيم لاغري اين است كه به خوردن تمام انواع مواد غذايي ادامه دهيد و به سيزده توصيه ايي كه در ادامه اين متن به آنها پرداخته شده بي توجه باشيد. ادامه مطلب در سايت منبع....

 
برگرفته از نوشته گيج شدن در رژيم لاغري

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۲:۱۵ ] [ آريا ] [ نظرات (0) ]

فلسفه نذري دادن در ماه محرم  _ پختن غذاي نذري در ماه محرم يا غذاي محرم يكي از سنت‌هاي زيبا و پسنديده مسلمانان و به خصوص مردم ايران در ايام محرم و صفر است. در اين ايام، افراد به صورت گروهي در هيئت‌ها و مساجد و حتي حياط منازل به پخت غذاي محرم مشغول مي‌شوند. از جمله مشهورترين انواع غذاي نذري يا غذاي محرم مي‌توان به خورشت قيمه، قورمه سبزي، عدس پلو، زرشك پلو با مرغ، پخت انواع حليم، آش، شله زرد و حلوا اشاره كرد.

پخت غذاي نذري به صورت دسته جمعي يكي از زيبايي‌هاي اين ايام است كه اين وظيفه سخت و مهم معمولا به عهده مردان خانواده و يا آشپزهاي ماهر و باتجربه است. اما بعد از پخت آن نوبت به زنان خوش‌ذوق و هنرمند ايراني مي‌رسد كه با خلاقيت و ظرافت، به تزيين غذاي محرم و تزيين غذاي نذري مشغول مي‌شوند تا آنچه با زحمت و با نيت پاك تهيه شده، با بهترين شكل ممكن به دست عزادران حسيني برسد.

راديو بدن ۹۰

در اين برنامه از راديو بدن به اهميت پرداختن به فلسفه نذري دادن در ماه محرم مي پردازيم. همراه من عليرضا آزاد ، مدير سايت مديريت استراتژيك بدن باشيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۲:۴۲ ] [ آريا ] [ نظرات (0) ]

فكر خودكشي _ صحبت از خودكشي اساساً مسئله‌اي سختي است، بخاطر آن‌كه در خيلي از فرهنگ‌ها، از جمله فرهنگ، ما صحبت از خودكشي، صحبت از يك شكست يك تابوست. تابويي كه در سايه سكوت و غفلت ما رشد كرد و بزرگ و بزرگ‌تر شد و رسيد به جايي، كه امروز به دومين علت مرگ در بين جوانان ۱۵ تا ۲۹ سال تبديل شده است.

باوري غلط اما رايج در جوامع وجود دارد كه صحبت در مورد خودكشي منجر به سوق دادن افراد به اين سو و در نتيجه افزايش آمار قربانيان خودكشي مي‌شود. اين در حالي است كه صحبت از خودكشي اولين گام در جهت آگاهي‌بخشي، شناخت و مهم‌ترين و ضروري‌ترين گام در جهت پيش‌گيري از اين پديده است.

به بهانه ، ۱۰ سپتامبر مصادف با ۱۹ شهريور، كه در تقويم سازمان جهاني بهداشت، روز پيش‌گيري از خودكشي نام‌گذاري شده است؛ روزي براي آگاه شدن و آگاه كردن درباره پديده‌اي مسكوت، جهاني و پيچيده خودكشي؛ برنامه اين هفته راديو بدن را به برسي اين موضوع مهم اختصاص داديم. همراه من عليرضا آزاد، مدير سايت مديريت استراتژيك بدن باشيد. ادامه مطلب در سايت منبع....

توليد و پخش در راديو بدن

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۰۹:۰۲ ] [ آريا ] [ نظرات (0) ]

سردرگمي در زندگي _ گاهي وقتها، انسان دچار پوچي و بلاتكليفي در زندگي مي شود و احساس بي هدفي مي كند. اگر در مسير زندگي و تصويرسازي از آينده تان دچار سردرگمي هستيد و احساس بيهودگي مي كنيد، يا اگر مي ترسيد كه همچين احساسي به سراغتان بيايد، يا به سراغتان آمده؛ اين مطلب را همراه ما دنبال كنيد.

سرگردرگمي چيست؟

عده اي از مردم مشكلي دارند، كه علائم آن گيجي و سرگرداني است. آنها احساس پوچي و بي هدفي مي كنند و هر روز به دنبال كسي يا چيزي به عنوان هدف مي روند، ولي روز بعد متوجه مي شوند كه آن هدف نمي تواند آنها را راضي كند. براي همين آن را رها مي كنند و هدف ديگري را دنبال مي كنند. اين گونه است كه افراد همواره احساس تنهايي و كمبود مي كنند. ادامه مطلب در سايت منبع....

 

منبع مديريت استراتژيك بدن

برگرفته از نوشته سردرگمي در زندگي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: سردرگمي، بلاتكليفي، بيهودگي،
موضوع:
[ ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۲۱:۰۸ ] [ آريا ] [ نظرات (0) ]

بلاتكليفي در زندگي _ از زندگي چي ميخواي؟ … ‘امممم… نميدونم’       پاسخي كه، اگر بلاتكليفي در زندگي را تجربه كرده باشيد، هم زياد گفتين، هم زياد شنيدين، چون مطمئن نيستين چي دوست داريد، چي ميخواهيد و اصلا چرا به اين دنيا آمديد.
واقعا در مقطعي از زندگي، همه چيز بي معنا ميشود.
آدم هيچ انگيزه اي براي صبح بيدار شدن و به سر كار رفتن ندارد. اصلا دليلي پيدا نميكند كه روزي بيشتر از هشت ساعت كار كند و بدتر از اون اينكه، رابطه هاي دوستانه و خانوادگي هم، شايد لوس و مضحك به نظر برسد.
پس اگر احساس مي كنيد وسط زندگيتون گير كرديد و نميدونيد چيكار كنيد،
اگر دنبال يك راه فرار از اين وضعيت بد هستيد كه تكليف تان را نميتونيد با خودتون روشن كنيد،
و اگر ميخواهيد از شر اين حس بلاتكليفي خلاص بشيد، در برنامه اين هفته راديو بدن، همراه من عليرضا آزاد مدير سايت مديريت استراتژيك بدن باشيد. درنگي كوتاه مي كنيم بر ميگيرديم…

راديو بدن ۸۸

بلاتكليفي در زندگي و چند راهكار اساسي براي خلاص شدن از آن

 

توليد و پخش در راديو بدن

منبع مديريت استراتژيك بدن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۳:۰۸ ] [ آريا ] [ نظرات (0) ]

ركود كاهش وزن  بسيار خسته كننده و حتي ديوانه كننده است. اين ركود زماني مي افتد كه به آن پنج كيلوي آخر كاهش وزن مي رسيد، يا وزن خيلي زيادي كم كرده ايد و هنوز مي خواهيد لاغرتر شويد، اما وزن تان استپ مي كند. خيلي سخت است، اما مي توانيد با آن مقابله كنيد.
شكستن اين ركود كار خيلي سختي نيست، فقط به كمي فكر كردن نياز دارد. راه حلي كه ما مي خواهيم به شما در قالب پرسش و پاسخ معرفي كنيم، حتماً به نظرتان خيلي جالب مي آيد. همراه ما باشيد

ركود كاهش وزن و راه هاي مقابله با آن

پرسش: اگر در روند كاهش وزن كه درصد چربي بدن به دوازده درصد رسيده است، وزن مان ايست كرده و ديگر تغيير نكند، چه بايد بكنيم؟ آيا بايد تمرينات هوازي را بيشتر كنيم، يا بدنسازي را، يا رژيم غذايي مان را تغيير دهيم؟ كداميك؟!

پاسخ: مي توانيد از هركدام از اين راهكارها استفاده كنيد. مي توانيد تعداد كالري هاي مصرفي خودتان را دستكاري كنيد، تعداد جلسات تمرينات هوازي تان را افزايش دهيد، يا شدت تمرينات هوازي تان را بالا ببريد. همچنين مي توانيد تمرينات بدنسازي تان را تغيير دهيد. البته نبايد خودتان را فقط به يك انتخاب محدود كنيد.
يكي از مشكلاتي كه در اكثر برنامه هاي تمرين وجود دارد اين است كه، خيلي متعصبانه و كوته فكرانه هستند. وقتي در روند كاهش وزن به ركود مي رسيد، كساني كه بيشترين انعطاف پذيري را در كار خود دارند معمولاً مي توانند با اين ركود مقابله كنند.

اولين كار اين است كه بدانيد ركود كاهش وزن واقعاً يعني چه؟! اين مسئله اهميت زيادي دارد. چون اگر وزن كم مي كرده ايد و الان ديگر وزن تان پايين نمي آيد، اين فقط يك معني مي تواند داشته باشد: يعني قبلاً كمبود كالري مصرفي داشتيد، اما الان اين كمبود ديگر وجود ندارد. شايد با خودتان فكر كنيد چرا اين اتفاق ركود كاهش وزن ممكن است بيفتد…!؟ ادامه مطلب ذر سايت منبع....

منبع مديريت استراتژيك بدن

برگرفته از نوشته ركود در كاهش وزن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۸:۲۲ ] [ آريا ] [ نظرات (0) ]

ركود در زندگي _ حتي با انگيزه ترين و جاه طلب ترين آدمها هم يه وقتايي براي رسيدن به اهدافشون احساس بي انگيزگي مي كنند. و حس كسل بودن و بي حوصلگي، ناراضي بودن رو دارند! واقعا، بعضي وقتا ما دچار افتي ميشيم، كه حتي فكر كردن راجع به تغييرات مثبت هم، خيلي سخت به نظر ميرسه.
شايد شما هم اين موقعيت رو تجربه كرده ايد! من هم همينطور بودم، و راستش هنوز هم هرازگاهي اين احساسات رو دارم. ولي بايد توجه داشته باشيم، احساساتي كه در طول زندگي بنا بر شرايطي خاصي، كه براي مان پيش مي آيد و دامن گير ما مي شود، خيلي هاشون زود گذرند.

موضوعي كه در اين برنامه از راديو بدن مي خواهيم راجع به آن صحبت كنيم ركودهِ… نه ركود اقتصادي ، بلكه ركود در زندگي . همراه منعليرضا آزاد، مدير سايت مديريت استراتژيك بدن باشيد، تا كمي بهتر اين مسئله رو بشناسيم، و ببينيم چه راهكارهايي براي بيرون اومدن از اين ركود ميتونيم داشته باشيم. همراه ما باشيد در سايت منبع…

راديو بدن ۸۷

توليد و پخش در راديو بدن

منبع مديريت استراتژيك بدن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۲:۳۵ ] [ آريا ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

مديريت بدن براي لاغري و كاهش وزن با رژيم هاي غذايي لاغري
نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 26
دیروز : 51
افراد آنلاین : 1
همه : 31676
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم